Eğitim
Giriş Tarihi : 13-12-2021 17:57   Güncelleme : 13-12-2021 17:57

1. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula Üniversitemizde Seminer Verdi

1. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula Üniversitemizde Seminer Verdi

1. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula Üniversitemizde Seminer Verdi

Üniversitemiz Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda “Gençlerle Geleceğe Etkili İletişim Ve Farkındalık” konulu bir seminer düzenlendi.

Konuşmacı olarak 1. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula’nın yer aldığı etkinliğe, Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim, Iğdır İl Emniyet Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca, akademik ve idari personellerimiz ile öğrencilerimiz katıldı.

Önemli Olan İnsana Dokunmaktır

Hem Emniyet Müdürlüğü hem de sanat yaşamındaki deneyimlerini öğrencilerimize aktaran 1. Sınıf Emniyet Müdürü ve Sanatçı Ahmet Sula; “İnsan Nedir?”, “Nelerimiz Eksik?”, “Nerelerden Buralara Geldim?”, “Derdim Ne?”, “Bunu Size Ne Faydası Olacak?” soruları ile konuşmalarına başladı. Makamların önemli olmadığını, önemli olanın o işi yaparken insanlara dokunmak olduğunu ifade eden Emniyet Müdürü Sula, “Bizler için emniyet müdürü olmak, profesör olmak, vali olmak ya da bir başka meslek sahibi olmak yalnızca bu hayatta rızk temini için yaptığımız iştir. Oysa bunun algılanması ise Emniyet Müdürü Ahmet, Profesör Mehmet veya Vali şu şeklinde oluyor. Hâlbuki bizler sadece makamlarda oturan kişileriz. Bu unvanların hiçbir kıymeti yok. Önemli olan o işi ne kadar iyi yaptığın ve ne kadar insana dokunduğundur. Ben bir insanın devlete olan sevgisini fikirlerinden değil, yaptığı işi ne kadar iyi yaptığından anlarım” şeklinde konuştu.

Gençler En Büyük Hazinedir

Emniyet Müdürü Sula, anlatımlarını gençlere katkısı olması, hayatı sorgulamaları, düşünmeleri ve farkındalık oluşturmaları için yaptığını belirtirken şunları ifade etti:

“Sevgili Genç Arkadaşlar, şu hayatta her birimiz bir ülkeye, insanlığa ve topluma hizmet edebilmek için roller üstleneceğiz. Bu rollerin yüklendiği insanların bir kısmı bunun bir sorumluluk olduğunu fark eder, bir kısmı da sadece işin havasındadır. İşte ben bu insanlar içerisinde görevini hakkıyla yapan, yaptığı işi ve gençleri dert edinen insanları çok sever ve sayarım. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. En büyük hazine sizlersiniz. Siz olmasaydınız bizlerin varlığının hiçbir anlamı yok.” dedi.

Konuşmasının aralarında müzik dinletisi ve video gösterimi yapan Emniyet Müdürü Sula, konuşmalarına kendi yazdığı şiiri seslendirmesi ile son verdi. Etkinliğin sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Iğdır Valisi H. Engin Sarıibrahim’in eşi Hatice Sarıibrahim, konuşmalarından ötürü Ahmet Sula’ya teşekkür ederken kendisine teşekkür belgesi ve Tuz Lambası hediye ettiler. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.