Eğitim
Giriş Tarihi : 11-11-2021 02:56   Güncelleme : 11-11-2021 02:56

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 83. yıl dönümü münasebetiyle Iğdır Valiliği tarafından “Atatürk’ü Anma Programı”  düzenlendi.

Programa, Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Iğdır Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi, il protokolü, STK temsilcileri, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Program, Iğdır Belediyesi önündeki Atatürk Anıtın’nda yapılan “Çelenk Sunma Töreni” ile başladı. İlk olarak Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılırken ardından 09.05’te çalınan sirenlerle birlikte saygı duruşunda bulunuldu. Tören, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağımızın yarıya indirilmesi ile sona erdi.

Atatürk’ü Anma Programı, “Çelenk Sunma Töreni”nin ardından Kültür Merkezi’nde devam etti. Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken daha sonra Atatürk adlı oratoryo ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi içerikli video gösterimi izleyenlere sunuldu. Cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizden oluşan koronun Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmesi ve resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin takdiminin ardından program sona erdi.