Eğitim
Giriş Tarihi : 23-10-2021 02:45   Güncelleme : 23-10-2021 02:45

5. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri Ankara’da Başladı

5. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri Ankara’da Başladı

5. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri Ankara’da Başladı

21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde yöresel lezzetlerin ve kültürel değerlerin sergilendiği “5. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri” başladı.

“Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri” açılış programına, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yardımcısı Ertuğrul Soysal, eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ahmet Arslan, Kars-Ardahan-Iğdır Dernekler Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım, birçok milletvekili ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda aşıklar dinletisi ve halk oyunları gösterileri sunuldu. Programda konuşma yapan Bakan Soylu, Türkiye’nin stratejik zenginliğinin yanında çok güçlü bir medeniyet zenginliğine de sahip olduğunu söyledi.

Fuara üniversitemizi temsilen ise Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Rektör Sanat Danışmanı Akif Bayrak katıldı. Stantta Iğdır Üniversitesi bünyesinde üretilen bir çok ürün tanıtılırken, yeni açılan bölüm ve programlar ile devam eden projeler hakkında sunum ve tanıtımlar yapıldı

Vatandaşların çok yoğun bir katılımının olduğu fuarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya üniversitemiz atölyelerinde yapılmış olan Fatih Sultan Mehmet işlemeli deri ajanda hediye edildi.