Eğitim
Giriş Tarihi : 18-08-2021 03:37   Güncelleme : 18-08-2021 03:37

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği’nden Rektörümüze Ziyaret

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi ve beraberindekiler Rektörümüz Prof

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği’nden Rektörümüze Ziyaret

Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği Başkanı Oktay Topçi ve beraberindekiler Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma‘yı ziyaret etti.

Ziyarette Ağrı İl Engelliler Meclisi ve Yaşama Sevinci Doğubayazıt Engelliler Derneği’nin faaliyetleri ve üniversitemizin engelli öğrencilerimize yönelik yaptığı çalışmalar hakkında görüşüldü. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Rektör Alma, engelsiz bir üniversite olan Iğdır Üniversitesi‘nin, engelli kardeşlerimize en iyi imkân ve olanakları sunacak şekilde hizmet ettiğini ifade etti. Yükseköğretim kurumlarının öğrenciler için daha erişilebilir hale getirilmesi amacıyla başlatılan “Engelsiz Üniversite” projesi kapsamında çalışmalarını devam ettiren Üniversitemiz, Şehit Bülent Yurtseven ve Karaağaç Kampüsünde engellilerle ilgili “Mekanda Erişim” konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı YÖK tarafından Turuncu Bayrak ödülüne aday gösterilmişti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesinde eğitim alan engelli öğrencilerin kampüs alanlarına daha rahat erişim sağlamaları için bu tarz çalışmaların devam ettirildiğini ve öğrencilerin engelsiz bir üniversite hayatı yaşamaları adına bütün imkânların seferber edildiğini ifade etti.

Ziyaret engelli bir gencimizin yazdığı kitabı Rektör Alma’ya takdim etmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.