Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-08-2021 22:45   Güncelleme : 11-08-2021 22:45

AY YILDIZ KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPARATİFİ ZİYARET EDİLDİ

​             İlimiz Kasımcan Köyünde kurularak faaliyetlerine başlayan Ay Yıldız Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif İl Müdürümüz Özkan YOLCU ve Şube Müdürümüz Mahmut TURAN tarafından ziyaret edilerek, Kooperatif üretim alanı, faaliyetleri, çalışmaları yerinde incelendi

AY YILDIZ KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPARATİFİ ZİYARET EDİLDİ

            İlimiz Kasımcan Köyünde kurularak faaliyetlerine başlayan Ay Yıldız Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatif İl Müdürümüz Özkan YOLCU ve Şube Müdürümüz Mahmut TURAN tarafından ziyaret edilerek, Kooperatif üretim alanı, faaliyetleri, çalışmaları yerinde incelendi.            

           Kooperatif yetkilisi ve üyeleri ile sohbet eden il Müdürümüz Özkan YOLCU; “İlimizde üretim yapan çiftçilerimizin aynı zamanda kooperatifleşerek kendi işlerinde kendi üretmiş oldukları ürünleri işlemeleri İlimiz ekonomisine katkı sağladığı gibi çiftçilere ve çalışanlara da büyük katkı sağlamaktadır. Her alanda başarılı olan, üreten kadınlarımız yetiştirdikleri sebze ve meyveleri işleyerek, İlimizde üretime katkı sağladıkları gibi bunun yanında neler başarabileceklerini de göstermiş oluyorlar. Biz İl Müdürlüğü olarak her zaman kadın girişimcilerin yanında olup Kooperatiflerin güçlenmesine destek vermekteyiz. Yaptıkları üretim ve verdikleri emeklerden dolayı kadınlarımızı tebrik ediyoruz” dedi.