Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-06-2021 05:35   Güncelleme : 24-06-2021 05:35

BAKANIMIZ SAYIN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

​          İlimizde yeni kurulan Meteoroloji 16

BAKANIMIZ SAYIN DR. BEKİR PAKDEMİRLİ İLİMİZİ ZİYARET ETTİ

         İlimizde yeni kurulan Meteoroloji 16. Bölge Müdürlüğünün açılışı, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak için 22.06.2021 günü İlimize gelen Tarım ve Orman Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ beraberindeki Milletvekillerimiz Şamil AYRIM, Yaşar KARADAĞ, Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi TUNÇ, Genel Müdür, Daire Başkanları ile İlimizin tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmeleri yerinde inceleyerek, ziyaret ve toplantılarla sektörün sorunlarını dinledi.

          İlk olarak Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün açılışı gerçekleştirildikten sonra Akyumak Köyünde Bakanlığımız desteklemeleri ile kurulan büyükbaş hayvancılık işletmesi ziyaret edildi. Ziyaret sonrası Aralık İlçemizde erozyonla mücadele bölgesine gidilerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

          Daha sonra, Doğunun Çukurova’sı olarak bilinen İlimiz Iğdır’la özdeşleşen, tadı ve aroması ile ünlü, coğrafi işarete sahip kayısımızın hasat programına katıldı. İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Kayısı Hasat Programına katılan Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ kayısı hasadı yaparak topladığı kayısıları misafirlere ve basın mensuplarına ikram etti. Gerçekleştirilen hasat programında yaptığı konuşmada “Siz yeter ki üretin. Destek bizden, üretmek sizden, bereket de Allah’tan. Yani biz sizler üretin diye bu işin hep arkasında olacağız.” Diyerek, İlimizde tarım ve hayvancılık alanında yapılan başarılı projelerden ötürü İl Müdürümüz Özkan YOLCU’ya teşekkür etti. İlimizde kayısı üretiminin gelişmesinde gösterdikleri başarılı çalışmalardan dolayı 3 üreticilerimize plaket verdi.  

         Kayısı hasat programından sonra yine İl Müdürlüğümüzce düzenlenen “IĞDIR SÖZ SİZDE” konulu “Sektör Buluşması Toplantısı” Yine Sayın Bakanımızın katılımı ile gerçekleştirildi. İlimizdeki tarım ve hayvancılıkla ilgili paydaş kuruluş temsilcileri, STK ve işletme sahiplerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda, söz alan katılımcıların istek ve talepleri dinlendi ve Bakanlığımızın ilgili birimlerince gerekli bilgilendirme ve cevaplar verilerek sorunlar not edildi. Toplantı bitiminde günün anısına Sayın Bakanımıza Karabağ Kilimi hediye edildi ve hatıra fotoğrafları çekilerek program son buldu.