Eğitim
Giriş Tarihi : 02-02-2022 00:29   Güncelleme : 02-02-2022 00:29

Doç. Dr. Selçuk Ekici, ‘Energy The International Journal‘ın editörlüğünü yaptı

Doç. Dr. Selçuk Ekici, ‘Energy The International Journal‘ın editörlüğünü yaptı

Doç. Dr. Selçuk Ekici, ‘Energy The International Journal‘ın editörlüğünü yaptı

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Ekici, enerji alanında dünyanın en saygın dergilerinden olan ‘Energy The International Journal‘ın (ELSEVIER) özel sayısında Editör olarak yer aldı. 

Dünyada enerji alanında 1st quartile (Q1) statündeki dergiler arasında 4. sırada bulunan ve CiteScore 11.5 olan Energy The International Journal (ELSEVIER) dergisinin, “Emerging Energy Technologies and Alternative Fuels for Aviation” isimli özel sayısında Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selçuk Ekici de Editör olarak yer aldı. 

Doç. Dr. Ekici’nin yanı sıra Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. T. Hikmet Karakoç ve Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Can Özgür Çolpan’ın Editörlüğünü üstlendiği özel sayıda; dünyanın en önemli bilim insanları arasında yer alan Kanada Ontario Tech Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Dinçer ile birlikte Avustralya, Birleşik Arap Emirlikleri, İsveç, Macaristan ve Malezya’dan önde gelen bilim insanlarının makaleleri yayımlandı. 

Özel sayıda, temiz havacılık yakıtlarının karşılaştırması, biyoyakıtın motor performansı ve emisyonlar üzerindeki etkileri, gelişmiş dağıtılmış sevk sistemlerinin tasarım ilkeleri ve dijital kontrolü ve geleceğin uçakları ve operasyonları tarafından enerji kullanımını azaltmak için kökten yeni çözümlere yönelik konular ele alındı. 

Editörler, destekleri için Energy dergisi Baş Editörü Dr. Henrik Lund, Elsevier’in editör ekibine ve katkıları için tüm yazar ve hakemlere teşekkürlerini iletti.