Eğitim
Giriş Tarihi : 04-02-2022 22:03   Güncelleme : 04-02-2022 22:03

Doç. Dr. Süleyman Temel, TRT Erzurum Radyosu’nun Konuğu Oldu

Doç. Dr. Süleyman Temel, TRT Erzurum Radyosu’nun Konuğu Oldu

Doç. Dr. Süleyman Temel, TRT Erzurum Radyosu’nun Konuğu Oldu

Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Süleyman Temel, proje yürütücülüğünü yaptığı “Iğdır İli Çayır Mera Yem Bitkileri 2” kitabının tanıtımı için TRT Erzurum Radyosu’nun konuğu oldu.

Doç. Dr. Temel, ikincisi yayımlanan “Iğdır İli Çayır Mera Yem Bitkileri” kitabı ile ilgili TRT Erzurum Radyosu’nda “Doğunun Sesi” programına konuk olarak açıklamalarda bulundu.

Programda bölgenin tarım ve hayvancılık uygulamaları hakkında bilgiler veren Temel, birinci kitabın öğrenciler ve bölgedeki üniversitelerin araştırmacıları tarafından yoğun ilgi gördüğünü, ikinci kitabın da aynı şekilde faydalı bir kaynak olmasını ümit ettiğini dile getirdi.

Üçüncü Kitabın Müjdesini Verdi

Doç. Dr. Süleyman Temel, programda üçüncü kitabın müjdesini de verdi. Iğdır bölgesini araştırdıkça yeni bilgilere ulaşıldığını belirten Temel, “Iğdır coğrafyasının, sahip olduğu farklı yükselti, iklim, toprak ve topoğrafik yapı özelliklerinden dolayı daha fazla bitki türünü bünyesinde barındırdığını düşünüyoruz. Araştırmalarımız derinleştikçe yeni bilgilere ulaşıyoruz. Bu sene üçüncü kitabı da çıkaracağız.” ifadelerine yer verdi.