Ekonomi
Giriş Tarihi : 15-09-2021 22:41   Güncelleme : 15-09-2021 22:41

EĞİTİM KURUMLARINA AİT KANTİN VE YEMEKHANELER İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GIDA KONTROL EKİPLERİNCE DENETLENİYOR

​            Pandemi dolayısıyla uzun bir süredir kapalı ola Okulların açılması ve öğrencilerin ders başı yapması nedeniyle Eğitin Kurumlarına bağlı kantin ve yemekhaneler İl Müdürlüğümüze bağlı Gıda Kontrol Ekipleri tarafından denetlenmektedir

EĞİTİM KURUMLARINA AİT KANTİN VE YEMEKHANELER İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GIDA KONTROL EKİPLERİNCE DENETLENİYOR

           Pandemi dolayısıyla uzun bir süredir kapalı ola Okulların açılması ve öğrencilerin ders başı yapması nedeniyle Eğitin Kurumlarına bağlı kantin ve yemekhaneler İl Müdürlüğümüze bağlı Gıda Kontrol Ekipleri tarafından denetlenmektedir.

          Gerçekleştirilmekte olan denetimlerle ilgili olarak açıklama yapan İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Tarladan soframıza kadarki bütün aşamalarda Gıda Kontrol ekiplerimizce aralıksız olarak denetimle yapılan gıda maddeleri halk sağlığı için önem arz etmektedir. Okul kantin ve yemekhanelerinde yapılan gıda denetimleri de geleceğimiz olan çocuklarımız sağlığı, gelecek nesillerin sağlığı için ayrı bir önem arz etmektedir. Bu sebepten ekiplerimizce bu denetimlere ara verilmeksizin devam edilecektir. Bozuk ve zararlı olduğunu düşündüğünüz ürünleri Alo 174 Gıda Şikayet Hattını arayarak ihbar ediniz.  Çocuklarımızın sağlığı için sağlıklı ürünler satalım, sağlıklı ürünler tüketelim” dedi.