Ekonomi
Giriş Tarihi : 21-08-2021 02:12   Güncelleme : 21-08-2021 02:12

GENÇ ÇİFTÇİLERİMİZ İŞLETMELERİNİ BÜYÜTÜYOR

​          2017 yılında Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılık yapmak için başvuruda bulunan ve 40 arılı kovan desteği alan ve İlimiz merkeze bağlı Pınarbaşı köyünde arıcılığı devam ettiren işletmeci Yıldız AYBUĞA’nın işletmesi İl Müdürümüz Özkan YOLCU tarafından ziyaret ederek incelemelerde bulundu

GENÇ ÇİFTÇİLERİMİZ İŞLETMELERİNİ BÜYÜTÜYOR

         2017 yılında Genç Çiftçi Projesi kapsamında arıcılık yapmak için başvuruda bulunan ve 40 arılı kovan desteği alan ve İlimiz merkeze bağlı Pınarbaşı köyünde arıcılığı devam ettiren işletmeci Yıldız AYBUĞA’nın işletmesi İl Müdürümüz Özkan YOLCU tarafından ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

          İl Müdürümüz Özkan YOLCU gerçekleşen ziyarette İşletmecimizle sohbet ederek işletme hakkında bilgiler aldı. İl Müdürümüz; “İşletmecimiz ilk işe başladığında Genç Çiftçi Desteklemeleri kapsamında İl Müdürlüğümüzün verdiği 40 kovanlık destekle işe başladı. Geçen 4 yıllık sürede büyük bir özveri ve başarı göstererek bu 40 kovanı 280 kovana çıkararak işletmesini büyüttü. 2020 Yılı Kırsal Kalkınma Destekleri Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Kapsamında Güneş enerjisi, aydınlatma ve bal süzme makinası desteğinden de faydalandırarak işletmecimizin ihtiyaçları karşılanmış oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak çalışan ve üreten çiftçilerimizin her daim yanında olduk ve yanında olmaya devam edeceğiz. İşletmecimize işlerinde kolaylık ve bereketli kazançlar diliyorum” dedi.