Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-08-2021 09:54   Güncelleme : 26-08-2021 09:54

HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİMİZ MERALARDA, KÖYLERDE VE MEZRALARDA ZİYARET EDİLDİ

​          İlimizin en verimli merası olan ve yaz mevsiminin her döneminde konaklayan yetiştiricilerimizin hayvanlarını besleyen Sinek Yaylası, etrafındaki köy ve mezralar İl Tarım ve Orman Müdürümüz Özkan YOLCU, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mahmut TURAN ve Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal BİRGE tarafından ziyaret edildi

HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİMİZ MERALARDA, KÖYLERDE VE MEZRALARDA ZİYARET EDİLDİ

         İlimizin en verimli merası olan ve yaz mevsiminin her döneminde konaklayan yetiştiricilerimizin hayvanlarını besleyen Sinek Yaylası, etrafındaki köy ve mezralar İl Tarım ve Orman Müdürümüz Özkan YOLCU, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Mahmut TURAN ve Tuzluca İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kemal BİRGE tarafından ziyaret edildi.

         Gerçekleştirilen ziyarette Unbulak, Kandilli ve Tutak Köyleri ile Başsinek, Zaraphane ve Yeniköy Mezraları gezilerek buralardaki yetiştiricilerimiz ile sohbetler edildi, sorunları ve talepleri dinlendi. İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Doğası, su kaynakları ve bitki örtüsü ile dağlık alanın ortasında cenneti andıran görüntüsü ile görenleri büyüleyen aynı zamanda İlimizin onbinlerce hayvanını besleyen bu yaylamızın tahrip olmaması ve özelliğini kaybetmemesi için her daim kontrol edilmekte ve teknik personellerimizce gerekli tedbirler alınmaktadır. Etrafındaki köy ve mezralarda yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyor ve gerekli girişimlerde bulunuyoruz. Yetiştiricilerimize bereketli kazançlar ve kolaylıklar diliyorum” dedi.