Eğitim
Giriş Tarihi : 10-07-2021 06:43   Güncelleme : 10-07-2021 06:43

Iğdır Üniversitesi “Engelsiz Üniversite” Kapsamında Turuncu Bayrak Ödülüne Aday Olmaya Hak Kazandı

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Erişim ve Engelsiz Eğitim” projesi kapsamında engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemeler sonucu “Mekanda Erişim” kategorisinde ödüle aday olmaya hak kazandı

Iğdır Üniversitesi “Engelsiz Üniversite” Kapsamında Turuncu Bayrak Ödülüne Aday Olmaya Hak Kazandı

Üniversitemiz, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hayata geçirilen “Engelsiz Erişim ve Engelsiz Eğitim” projesi kapsamında engellilere yönelik yapmış olduğu düzenlemeler sonucu “Mekanda Erişim” kategorisinde ödüle aday olmaya hak kazandı.

Yükseköğretim kurumlarının öğrenciler için daha erişilebilir hale getirilmesi amacıyla başlatılan “Engelsiz Üniversite” projesi kapsamında çalışmalarını devam ettiren Üniversitemiz, Şehit Bülent Yurtseven ve Karaağaç Kampüsünde engellilerle ilgili “Mekanda Erişim” konusunda yapmış olduğu düzenlemelerden dolayı YÖK tarafından Turuncu Bayrak ödülüne aday olmaya hak kazandı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç imzasıyla gönderilen adaylıkla ilgili bir değerlendirme yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Üniversitesinde eğitim alan engelli öğrencilerin kampüs alanlarına daha rahat erişim sağlamaları için bu tarz çalışmaların devam ettirildiğini ve öğrencilerin engelsiz bir üniversite hayatı yaşamaları adına bütün imkânların seferber edildiğini ifade etti.

Ayrıca YÖK’ün başlattığı Engelsiz Üniversite projesinin bir parçası oldukları için büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Alma, başta YÖK Başkanı Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.