Eğitim
Giriş Tarihi : 08-11-2021 23:08   Güncelleme : 08-11-2021 23:08

Iğdır Üniversitesi Üniversiteler Arası İşbirliği Programı (ÜNİP) Toplantısına Katılım Sağladı

Iğdır Üniversitesi Üniversiteler Arası İşbirliği Programı (ÜNİP) Toplantısına Katılım Sağladı

Iğdır Üniversitesi Üniversiteler Arası İşbirliği Programı (ÜNİP) Toplantısına Katılım Sağladı

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi’nin moderatörlüğünde düzenlenen ve 2018’den beri Iğdır Üniv dönem başkanlığı görevini üstlendiğimiz Üniversiteler Arası İş Birliği Programı (ÜNİP) toplantısı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Yeni üyelik başvurularının değerlendirilmesi ve ÜNİP dönem başkanlığını yapacak üniversitenin belirlenmesi gündem maddeleriyle gerçekleştirilen toplantıya üye üniversiteler ve temsilcileri katıldı. Çevrim içi düzenlenen toplantıya Üniversitemiz adına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ve Prof. Dr. Senayi Dönmez ve ÜNİP Koordinatörü Doç. Dr. Celalettin Gözüaçık katılım sağladı. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Çelebi’nin moderatörlüğünde düzenlenen toplantı kapsamında Iğdır Üniversitesi olarak Haziran 2018’den beri sürdürülen ÜNİP dönem başkanlığı görevi oy birliği ile dönem başkanlığına talip olan Dicle Üniversitesi’ne devredilirken iki yeni üniversitenin de ÜNİP üyeliğine kabulü kararları alındı.

40’a yakın üniversitenin üye olduğu ÜNİP protokolü, bu programa katılan üniversitelerin ön lisans ve lisans eğitim-öğretiminde yapacakları işbirliği, öğretim üyelerinin lisansüstü eğitim-öğretim programlarında görevlendirilmesi esasları ile ortak lisansüstü eğitim-öğretim programlarına kayıt olacak öğrenci, öğretim yardımcısı, okutman ve öğretim görevlilerinin belirlenmesi esaslarını; ortak bilimsel ve teknolojik araştırma-geliştirme projelerinin hazırlanması esaslarını; bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler alanlarında yapılacak ortak çalışmalarla ilgili esasları kapsamaktadır.