Eğitim
Giriş Tarihi : 20-02-2022 20:37   Güncelleme : 20-02-2022 20:37

Iğdırlı İş İnsanı Ali Rıza Arslantürk ve Beraberindeki Heyet, Rektör Alma’yı Ziyaret Etti

Iğdırlı İş İnsanı Ali Rıza Arslantürk ve Beraberindeki Heyet, Rektör Alma’yı Ziyaret Etti

Iğdırlı İş İnsanı Ali Rıza Arslantürk ve Beraberindeki Heyet, Rektör Alma’yı Ziyaret Etti

Iğdırlı iş insanı Ali Rıza Arslantürk, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya ziyaret gerçekleştirdi.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Ali Rıza Arslantürk’ün yanı sıra Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı Hetem Tanrıver, Başkan Yardımcısı Kamil Polat, Iğdırlı iş insanı Halep Kızılay ve İhracatçılar Birliği çalışanı Evren Akıncı katıldı.

İş insanı Arslantürk ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ile günümüzde hız kazanan dijital dönüşüm çalışmalarına yönelik teknolojilerin değerlendirildiği bir görüşme gerçekleştirdi. Heyet, Rektör Alma’dan dönüşüm teknolojisi konusunda akademik çalışmaların öne çıktığı ve iş insanlarının bilgilendirileceği bir panel talebinde bulundu.

Bu konudaki çalışmalardan faydalanmak istediklerini belirten iş insanı Arslantürk, bu panelin gerçekleştirilmesinin bölgesel yatırım anlamında iş insanlarına rehber olacağını ifade etti. Arslantürk ayrıca “Dijital dönüşüm ve teknolojik gelişmelerin önemi gittikçe artıyor. Biz de iş adamları olarak bu gelişmelerden geri kalmak istemiyoruz. Bu yüzden Rektörümüz ile bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisine ilgi ve alakası için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Rektör Alma ise dönüşüm teknolojisi hakkında gerçekleştirilmesi planlanan panel düşüncesini olumlu karşılayarak “Bu doğrultuda ihtiyaçlarımızın tespiti, doğru yöntemler belirlenmesi ve gerekli bilincin oluşması için bu tür etkinliklerin önemli olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Görüşme iyi niyet dilekleri ve hediye takdiminin ardından sona erdi.