Eğitim
Giriş Tarihi : 21-01-2022 03:35   Güncelleme : 21-01-2022 03:35

İhtisas Projeleri Kapsamında Akademisyenlerimiz Sahaya İndi

İhtisas Projeleri Kapsamında Akademisyenlerimiz Sahaya İndi

İhtisas Projeleri Kapsamında Akademisyenlerimiz Sahaya İndi

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Keskin ve Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Akademisyenleri İhtisas Üniversitesi çalışmaları kapsamında görüşmeler yapmak üzere Iğdır’ın Aralık ilçesi Aşağı Çamurlu köyündeki tarımsal üreticilere ziyarette bulundu.

Üniversitemiz Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından ‘’Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler’’ alanında ihtisas üniversitesi olarak programa dâhil edilmesinin ardından çalışmalarına sahada devam ediyor. Üniversitemize ihtisas projeleri kapsamında kullanılmak üzere 80 dönümlük arazisini kullanıma açan üretici Yusuf Alagöz ve diğer üreticilerden Ali Bulut, Burhan Alagöz ve Nazire Alagöz ile üretilecek ürünler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu. Bu ürünlerin Tilki Kuyruğu (Amaranthus retroflexus), Selvi Sirkenin (Atriplex nitens Schkuhr), Ketencik (Camelina sativa), Kinoa, Fıstık, Aspir, Lavanta, Kuşkonmaz, Adaçayı, Papatya ve Gül olmasına karar verildi. Ayrıca Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Keskin tarafından üreticilere salma sulama yerine damla sulama ve yağmurlama sistemlerini kullanmaları tavsiye edilerek bu konuda bilgiler paylaşıldı.

Yapılan ziyarete ayrıca Ziraat Fakültesi Dekan yardımcıları Doç. Dr. Süleyman Temel ve Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürbüz ile üniversitemiz akademisyenlerinden Prof. Dr. Bünyamin Yıldırım, Prof. Dr. Sabit Erşahin, Doç. Dr. Celalettin Gözüaçık, Doç. Dr. Ali İhsan Atalay, Doç. Dr. Sefa Altıkat, Doç. Dr. Ersin Gülsoy, Dr. Öğr. Üyesi Eren Özden, Arş. Gör. Dr. Ayça Nur Şahin Demirel ve Arş. Gör. Fatmagül Bagı katıldı.