Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-07-2021 16:55   Güncelleme : 01-07-2021 16:55

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE “TARLA GÜNÜ” DÜZENLENDİ. İLİMİZDE KARPUZ HASADI BAŞLADI

​        İlimiz Oba köyünde çiftçilik yapan Alican AÇKAN tarafından ekimi gerçekleştirilen “örtü altı” karpuz tarlasında sezonun ilk ürünlerinin toplanmaya başlaması amacıyla düzenlediğimiz “Karpuz Hasat Törenine” Vali H

İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE “TARLA GÜNÜ” DÜZENLENDİ. İLİMİZDE KARPUZ HASADI BAŞLADI

       İlimiz Oba köyünde çiftçilik yapan Alican AÇKAN tarafından ekimi gerçekleştirilen “örtü altı” karpuz tarlasında sezonun ilk ürünlerinin toplanmaya başlaması amacıyla düzenlediğimiz “Karpuz Hasat Törenine” Vali H. Engin SARIİBRAHİM, İl Müdürümüz Özkan YOLCU’nun katılımları ile gerçekleşti. Dualar eşliğinde başlayan hasat törenine ayrıca protokol üyeleri, kurum müdürleri, STK’lar, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

      Gerçekleştirilen tarla gününde Vali Vali H. Engin SARIİBRAHİM, yaptığı açıklamada, karpuzun kentin tarımsal üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Tüm çiftçilerimize, Rabbimden hayırlı ve bereketli bir hasat dönemi temenni ediyorum. Hem yöremizde hem de çevre illerimizdeki esnaflarımıza Iğdır’ın sebze ve meyvesini kullanmalarını, hem bize hem de Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze başvurmalarını rica ediyoruz. Hep birlikte olalım, ürünlerimizi birlikte satalım ki daha da değerlensin.” dedi.