Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-09-2021 20:48   Güncelleme : 13-09-2021 20:48

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZKAN YOLCU ELMA BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

​          İlimiz genelinde yetiştiriciliği yoğun bir şekilde yapılan, aromasıyla tüketicinin beğenisini kazanan “Iğdır’ın Al Alması”nın hasat mevsimi başladı

İL MÜDÜRÜMÜZ ÖZKAN YOLCU ELMA BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

         İlimiz genelinde yetiştiriciliği yoğun bir şekilde yapılan, aromasıyla tüketicinin beğenisini kazanan “Iğdır’ın Al Alması”nın hasat mevsimi başladı.

         Hasat öncesi İl Müdürümüz Özkan YOLCU ve teknik personellerimizce Küllük Köyünde elma yetiştiriciliği yapan Şükrü YURTSEVEN’in elma bahçesinde incelemelerde bulunuldu. İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Elma yetiştiriciliği yapılan alanların artırılması ve kaliteli üretim için Bakanlığımız, sertifikalı fidan kullanımı konusunda destekler veriyor. İl Müdürlüğümüzde yerelde projeler geliştirerek hem kayısı hem de elma ile ilgili fidan konusunda çiftçilerimize yardımcı oluyoruz. Bitki hastalık ve zararlarıyla ilgili ekiplerimiz sürekli sahada, çiftçilerimize teknik açıdan bilgiler veriyorlar. İlimiz genelinde 18 bin dekarlık alanda elma yetiştiriciliği yapılmaktadır. 2021 yılı rekoltesinin 40 bin ton civarında olması beklenmektedir” dedi.