Ekonomi
Giriş Tarihi : 11-02-2022 17:31   Güncelleme : 11-02-2022 17:31

İLİMİZ GENELİNDE AŞILAMA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

İLİMİZ GENELİNDE AŞILAMA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

İLİMİZ GENELİNDE AŞILAMA ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

       İlimiz Merkez İlçe ve bağlı 3 İlçemizde 2022 yılı ilkbahar dönemi aşılama çalışmaları Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, 2 Şubat tarihi itibariyle başlamış olup, İlimiz genelinde aralıksız devam etmektedir.

         İl Müdürlüğümüz Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen aşılama çalışmalarını denetleyerek çalışmalara katılan İl Müdürümüz Özkan YOLCU aşılama çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada; “Sayın Valimiz Hüseyin Engin SARIİBRAHİM’de yapmakta olduğumuz aşılama çalışmalarını yakinen takip etmektedir. Ekiplerimizle her daim sahada yetiştiricilerimizin yanında ve yapılmakta olan aşılama çalışmalarının aksamaması, çiftçilerimizin mağduriyet yaşamaması için gayret göstermekteyiz. Çalışmalarımızda bizleri yalnız bırakmayan Sayın Valimize teşekkür ediyor, sahada aşılama çalışması yapan İl Müdürlüğümüz sağlık ekiplerine kolaylıklar diliyorum” dedi.

          Gerçekleştirilmekte olan aşılama çalışmalarında Şap aşısının yanında dişi hayvanlara Brucella aşısı, Sığırların Nodüler Ekzantemi (LSD) (çiçek) aşısı da uygulanmaktadır.