Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-07-2021 17:35   Güncelleme : 13-07-2021 17:35

İLİMİZDE ÇİĞ SÜT VERİMİNİ ARTIRMA PROJESİ KAPSAMINDA SEYYAR SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITIMI YAPILDI

​           İl Müdürlüğümüzce hazırlanarak DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca desteklenen ve İlimiz genelinde çiğ süt verimini artırmaya, daha hijyenik ortamda sağım yapılmasını sağlamak amaçlı gerçekleştirilen proje kapsamında 530

İLİMİZDE ÇİĞ SÜT VERİMİNİ ARTIRMA PROJESİ KAPSAMINDA SEYYAR SÜT SAĞIM MAKİNASI DAĞITIMI YAPILDI

          İl Müdürlüğümüzce hazırlanarak DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca desteklenen ve İlimiz genelinde çiğ süt verimini artırmaya, daha hijyenik ortamda sağım yapılmasını sağlamak amaçlı gerçekleştirilen proje kapsamında 530.000 Tl karşılığında  %70 hibeli 200 adet seyyar süt sağım makinası dağıtımı gerçekleştirildi.

            İl Müdürlüğümüz Merkez yerleşkesinde yapılan dağıtım törenine; Vali Yardımcımız Hasan MEŞELİ, İl Müdürümüz Özkan YOLCU, STK’lar, Siyasi Parti Temsilcileri ve çiftçilerimiz katıldılar.

             Vali Yardımcımız Hasan MEŞELİ dağıtım töreninde çiftçilerimize hayırlı olsun dileklerinde bulunarak, bereketli kazançlar diledi. İl Müdürümüz Özkan YOLCU’da; Çiftçilerimizi bu sayede süt verimini artırılmalarının yanı sıra daha temiz ve soğuk süt zincirine de geçerek süt desteğini almaları, daha fazla kazanç elde etmelerini sağlamayı amaçladıklarını dile getirdi.