Ekonomi
Giriş Tarihi : 17-02-2022 16:13   Güncelleme : 17-02-2022 16:13

“İŞİMİZ SAHA, GÜCÜMÜZ SAHA”

“İŞİMİZ SAHA, GÜCÜMÜZ SAHA”

“İŞİMİZ SAHA, GÜCÜMÜZ SAHA”

             İlimiz Merkez İlçeye Bağlı Melekli Beldesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan İş İnsanı Uğur ARTANTAŞ’ın işletmesi İl Müdürümüz Özkan YOLCU tarafından ziyaret edilerek, işletmedeki faaliyetler incelendi.

             Ziyaret ve incelemelerde işletme hakkında bilgiler alındı, işletmede kapasite artırımı ve modernizasyon yapılması yönünde işletmecimize bilgiler veren İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Tarım ve Orman Bakanlığı olarak yetiştiricilerimizin her zaman yanındayız. Bakanlığımızca hayata geçirilen desteklerden yararlanmak için müracaatta bulunan işletmelerimize gereken destekler verilmektedir. İşletmecilerimizin sorunlarını sahada dinleyerek gereken bilgileri ve çözüm önerilerimizi sunmaktayız. İşletmecimiz Uğur ARTANTAŞ’a kolaylıklar ve bereketli geçireceği bir sezon diliyorum” dedi.

              İşletmede yöremizde yetiştiriciliği yaygın olarak yapılan morkaraman ırkının yan ısıra ilimizde nadir rastlanan akkaraman ırkının cüsse ve yükseklik olarak en büyük tipi olan kangal koyunu yetiştiriciliği de yapılmaktadır.