Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-06-2021 23:23   Güncelleme : 04-06-2021 23:23

KADIN GİRİŞİMCİLER TARAFINDAN KURULAN AYYILDIZ KOOPERATİFİNİN İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ PROJELER GÖRÜŞÜLDÜ

​        İlimizde kurulan AYYILDIZ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Müdürümüz Özkan YOLCU’yu ziyaret ederek, hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında görüştüler

KADIN GİRİŞİMCİLER TARAFINDAN KURULAN AYYILDIZ KOOPERATİFİNİN İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİ PROJELER GÖRÜŞÜLDÜ

       İlimizde kurulan AYYILDIZ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri İl Müdürümüz Özkan YOLCU’yu ziyaret ederek, hayata geçirmek istedikleri projeler hakkında görüştüler.

      Görüşmede Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile AYYILDIZ Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi arasında tarımsal üretim, sosyal dezavantajlı kadın çiftçilerin istihdamı ve bölgenin kırsal kalkınmasına yönelik öncelikli projeler değerlendirildi. İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Bu projelerle ilgili yeni adımlar atılması ve özellikle kadın istihdama yönelik projelerin hayata geçirilmesi için birlikte hareket edilmesi yönünde olumlu görüşmeler yaptık. Hem tarımsal üretime katkı ve aynı zamanda işsiz kadınlara iş imkanı doğurarak istihdamın sağlanacak olması sevindirici bir gelişmedir. Kooperatifimiz çalışanlarına başarılar diliyorum” dedi.