Eğitim
Giriş Tarihi : 25-11-2021 17:06   Güncelleme : 25-11-2021 17:06

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin KAÇUM Eylem Planını Belirledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin KAÇUM Eylem Planını Belirledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin KAÇUM Eylem Planını Belirledi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İçin Iğdır Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAÇUM) Eylem Planını Belirledi.

24 Kasım 2021 tarihinde Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Belkıs Muca Yiğt’in organizasyonu ile düzenlenen toplantıya, merkezin yönetim kurulu ve danışma kurulu üyeleri katılım gösterdi. Toplantıda kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Iğdır Üniversitesi özelinde ve Iğdır ili genelinde yapabileceği faaliyetler planlandı. Planlanan faaliyetlerin rektörlük onayına sunularak hayata geçirilmesine karar verildi.

Iğdır Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı Hazırlama ve Uygulama Yönergesi ile düzenlenen “Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele İl Eylem Planı” nın da ele alındığı toplantıda, Iğdır ilinde bulunan kamu kurumları ve kadın çalışmaları yürütmekte olan diğer kurumlar ile (STK, Kooperatif vs.) iş birliği yapılmasının gerekliliği görüşüldü. İlgili eylem planında Iğdır Üniversitesi üzerine düşen görevlerin gerçekleştirilmesi hususunda “Eğitim, Araştırma, Hukuk ve Organizasyon” isimleri ile çalışma ekipleri oluşturuldu. Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak eylem planı kapsamında gerçekleştirilmesi gereken ilk faaliyetin “Eğitim” alanında yapılmasına karar verildi.