Eğitim
Giriş Tarihi : 16-02-2022 05:03   Güncelleme : 16-02-2022 05:03

KARMER, DAKAF 2022 İle İlgili Görüşmelerine Devam Ediyor

KARMER, DAKAF 2022 İle İlgili Görüşmelerine Devam Ediyor

KARMER, DAKAF 2022 İle İlgili Görüşmelerine Devam Ediyor

Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER), 7-8 Mart tarihlerinde Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DAKAF) 2022 ile ilgili görüşmelerini sürdürüyor. 

Bu kapsamda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve KARMER Müdürü Ögr. Gör. Hakan Güngör, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Arslan’ı makamında ziyaret etti. Genel Sekreter Gökçen Turan’nın hazır bulunduğu ziyarette Doğu Anadolu Kariyer Fuarı‘na (DAKAF 22) katılım ve coğrafi işaretli ürünlerle ilgili yapılan ortak çalışmalar değerlendirildi.

Bölgesel Kariyer Fuarlar Birçok Önemli Amaca Hizmet Ediyor

Ziyaret sonunda Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin (CBİKO) koordinatörlüğünde yola çıkılan bölgesel kariyer fuarlarının önemine değinen Rektör Alma, bu fuarların üniversitelerin kariyer merkezlerinin aktive edilmesi ve nitelikli mezunlar ile öğrencilerin kamu kurumlarına kazandırılması gibi birçok amaca hizmet ettiğini ifade etti. Rektör Alma ayrıca bu yönde yapılan çalışmaların üniversite öğrencilerinin ülkemizin ve dünyanın geleceği için değerli birer yetenek olduklarının hissettirilmesi ve istihdam konusunda fırsat eşitliği sağlanması açısından çok önemli olduğunu vurguladı.