Eğitim
Giriş Tarihi : 01-01-2022 00:32   Güncelleme : 01-01-2022 00:32

“Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” Hakkında Toplantılar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

“Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” Hakkında Toplantılar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

“Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” Hakkında Toplantılar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Üniversitemiz “Katma Değeri Yüksek Tarımsal Ürünler” alanında ihtisas Üniversitesi olarak programa dâhil edilmesinin ardından toplantılara devam ediyor.

Üniversitemiz Uygulama Oteli Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Vali Yardımcısı Ömer Said Karakaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan ve iş adamları katıldı.

Yapılan toplantıda katma değeri yüksek tarımsal ürünler ile tarım ve tarıma dayalı sanayinin Türkiye ekonomisi içindeki yerinin ve öneminin büyüklüğü hakkında değerlendirmeler yapılırken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş da bir sunum gerçekleştirdi. Rektör Yardımcısı Demirtaş yaptığı sunumda ülkemizin hammadde olarak ihraç ettiği ve işlenmiş ürün olarak geri satın aldığı katma değeri yüksek ürünlere değindi. Rektör Yardımcısı Demirtaş ayrıca bu durumun ülke ekonomisi adına birçok götürüsünün olduğunu ve Iğdır Üniversitesi olarak belli ürünlerde yapılacak üretim çalışmalarının hem ülke ekonomisine hem Iğdır’ın kalkınmasına hem de Üniversitemize katkı sağlayacağını ifade etti.

Rektör Yardımcısı Demirtaş’ın yaptığı sunumun ardından toplantıya katılan iş adamları Iğdır Üniversitesini Geliştirme Vakfının kurulması konusunda öneride bulundu. Toplantı karşılıklı fikir paylaşımlarının ile devam ederken projelerin değerlendirilmesi ile son buldu.