Eğitim
Giriş Tarihi : 04-12-2021 02:20   Güncelleme : 04-12-2021 02:20

‘Kırmızı Başlıklı Kız’ İsimli Drama Gösterisi Yapıldı

‘Kırmızı Başlıklı Kız’ İsimli Drama Gösterisi Yapıldı

‘Kırmızı Başlıklı Kız’ İsimli Drama Gösterisi Yapıldı

Iğdır Üniversitesi Tuzluca Meslek Yüksekokulu bünyesinde ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kapsamında ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ isimli drama gösterisi düzenlendi.

29 yıl önce Birleşmiş Milletler tarafından uluslararası bir gün olarak ilan edilen ‘Dünya Engelliler Günü’ kapsamında ülkemizde farklı etkinlikler gerçekleştirildi. Üniversitemiz de bu anlamlı güne bir etkinlik ile katkı sağladı. Tuzluca Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Öğr. Gör. Derya Atalay öncülüğünde Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda bir drama gösterisi yapıldı. Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından oynanan ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ isimli gösteriye; akademik ve idari personeller, öğretmenler, üniversite, kreş ve anaokulu öğrencileri katıldı.

‘Engel olma farkında ol’ sloganından hareketle böyle bir etkinlik yapmak istediklerini söyleyerek konuşmasına başlayan Öğr. Gör. Derya Atalay, “sadece 3 Aralık değil; 365 günün engellilere yönelik farkındalık günü olması gerekiyor. Toplumda birey olarak herkesin potansiyel bir engelli olduğu unutulmamalı. Bizlere düşen görev onlara özel olarak değil, olması gerektiği gibi davranmak ve onların hayatlarını zorlaştırmamak. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimle beraber bir drama gösterisi düzenledik. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki haftalarda buna benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.