Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-07-2021 14:57   Güncelleme : 19-07-2021 14:57

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ CANLI HAYVAN PAZARI VE KESİMHANELER DENETLENDİ

​       İlimiz Canlı Hayvan Pazarı ve faaliyette olan kesimhaneler Kurban Bayram arifesi olması sebebi ile İl Müdürümüz Özkan YOLCU, İl Müdür Yardımcımız Aziz DURAK ve görevli personellerimizce denetlendi

KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ CANLI HAYVAN PAZARI VE KESİMHANELER DENETLENDİ

      İlimiz Canlı Hayvan Pazarı ve faaliyette olan kesimhaneler Kurban Bayram arifesi olması sebebi ile İl Müdürümüz Özkan YOLCU, İl Müdür Yardımcımız Aziz DURAK ve görevli personellerimizce denetlendi.

       Halkın sağlığı sözkonusu olduğunda denetim ve kontrollerin zamanında ve en iyi şekliyle yapılması gerektiğine vurgu yapan İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Yapmakta olduğumuz denetimlerde kurbanlık hayvanların yaşları ve sağlık durumları kontrol edilmekte, küpelerinin de kesinlikle olması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın küpesiz ve sağlık durumu şüpheli hayvanları almamaları ve denetim ekiplerimize bildirmeleri gerekmektedir. Kesimhanelerimiz de her zamankinden daha fazla titizlik göstererek, korona virüs kapsamındaki tedbirlere uymaları önem arz etmektedir. Temizlik ve hijyen kurallarına uyarak vatandaşlarımıza hizmet etmeleri gerekmektedir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Denetim ve kontrollerimiz Bayram tatili süresince de devam edecektir” dedi.