Ekonomi
Giriş Tarihi : 24-08-2021 19:48   Güncelleme : 24-08-2021 19:48

MISIR SİLAJI YAPAN ÇİFTÇİLERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

​            İlimizde ve Ülkemizde hayvancılık yapan çiftçilerimizin kaba yem olarak kullandıkları mısır silajı hasadı devam ederken İl Müdürümüz Özkan YOLCU’da tarlalarda çiftçi ziyaretlerine aralıksız devam ediyor

MISIR SİLAJI YAPAN ÇİFTÇİLERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

           İlimizde ve Ülkemizde hayvancılık yapan çiftçilerimizin kaba yem olarak kullandıkları mısır silajı hasadı devam ederken İl Müdürümüz Özkan YOLCU’da tarlalarda çiftçi ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. İlimiz genelinde çok yoğun bir şekilde ekimi yapılan silajlık mısır hasattan sonra Ülkemizde birçok ilden paket ya da açık olarak müşteri bulmaktadır.

          Ziyarette hasat yapan çiftçilerle ve alıcılarla sohbet eden İl Müdürümüz Özkan YOLCU; “Kaba yem ve besleyici özelliği ile hayvancılık yapan çiftçilerimizin vazgeçilmezi olan mısır silajının İlimizde yetiştiriliyor olması büyük bir avantajdır. Bakanlığımızın hibe destekleri ile silaj hasat makinası ve İl Müdürlüğümüzün defalarca proje yaparak hayata geçirdiği ve yerel kaynakları kullanarak kaliteli Silajlık mısır tohum desteği olarak ve çiftçilerimizin %70 hibeli olarak elde etmelerini sağladık. Her yıl yaptığımız bu destekler sayesinde ekim sahası da genişleyerek rekolte daha da arttı. Bu hasat döneminin bütün çiftçilerimize bereket ve bol kazançlar getirmesini dilerim” dedi.