Eğitim
Giriş Tarihi : 02-09-2021 07:15   Güncelleme : 02-09-2021 07:15

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Beraberindeki Heyet Rektör Alma’yı Ziyaret Etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Rektörü Prof

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Beraberindeki Heyet Rektör Alma’yı Ziyaret Etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve beraberindeki heyet, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma‘yı ziyaret etti.

Karşılıklı fikir alışverişi çerçevesinde gerçekleşen ziyaret esnasında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, üniversitelerin artık sadece bilim üreten yerler olmadığını, aynı zamanda bulundukları illerin ve hatta bölgenin kalkınmasına katkı sağlayan çalışmalar yapan kurumlar olduğunun altını çizdi. Üniversitemizin Iğdır’a ve bölgeye hizmet vermek için çok önemli projeler hayata geçirdiğini dile getiren Rektör Alma, üniversite-sanayi iş birliği noktasında Üniversitemizde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgi verdi. 

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Iğdır Üniversitesi‘nin Iğdır’ın ve bölgenin kalkınmasına önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Ayrıca Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma döneminde hayata geçirilen projeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Kaan, başarılı çalışmalarından dolayı Rektörümüze teşekkür etti. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Rektör Alma ise, ”Üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi noktasında büyük gayret gösteriyor, üniversitemizin sanayi kuruluşlarıyla birlikte araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine aktif katılımı için kararlılıkla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. 

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona ererken Rektör Alma ve MÜSİAD ekibi, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Iğdır Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi.