Eğitim
Giriş Tarihi : 17-01-2022 18:02   Güncelleme : 17-01-2022 18:02

Nahçıvan’da Geleneksel ve Güzel Sanatlar Workshop Etkinlikleri Düzenlendi

Nahçıvan’da Geleneksel ve Güzel Sanatlar Workshop Etkinlikleri Düzenlendi

Nahçıvan’da Geleneksel ve Güzel Sanatlar Workshop Etkinlikleri Düzenlendi

Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen ve Nahcivan’da gerçekleştirilen kültür, sanat ve kariyer günleri kapsamında Geleneksel ve Güzel Sanatlar Workshop Etkinlikleri düzenlendi

Programa Türkiye Cumhuriyeti Nahcıvan Başkonsolosu Mehmet Emin Kiraz, Üniversitemiz Rektörü Mehmet Hakkı Alma, Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma sergide yapılan çalışmaları incelerken bu tür etkinliklerin iletişimi ve iş birliğini arttırmaya fayda sağladığını belirtti. Rektör Alma ayrıca böyle önemli bir serginin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Programın gerçekleşmesini organize eden Öğrenci Dekanı ve Kariyer Merkezi Müdürü Öğr. Gör. Hakan Güngör ise “Üniversitemizin akademik alt yapısının gücü ve Türki cumhuriyetlerde bulunan üniversiteler ile bu çalışmaların devamını düşünüyoruz. Programın ilk ayağını Karabağ savaşını zaferle taçlandırmış olan Azerbaycan’ın Nahcıvan bölgesinde gerçekleştirdik. Programın ikinci ayağını Iğdır’da yapmayı planlıyoruz.  İnşallah daha güzel programları daha farklı ülkelerde yapma gibi planlarımız bulunmaktadır. Toplamda iki gün süren programa katılım sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Nahcıvan Başkonsolosu Mehmet Emin Kiraz’a, milletvekillerine, Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum.” dedi.