Eğitim
Giriş Tarihi : 06-01-2022 01:57   Güncelleme : 06-01-2022 01:57

Öğrenci Dekanlığı Tarafından Organize Edilen “Bilim ve Kültür Söyleşileri” Başladı

Öğrenci Dekanlığı Tarafından Organize Edilen “Bilim ve Kültür Söyleşileri" Başladı

Öğrenci Dekanlığı Tarafından Organize Edilen “Bilim ve Kültür Söyleşileri” Başladı

Iğdır Valiliği Millet Kıraathanesinde Üniversitemiz Öğrenci Dekanlığı tarafından organize edilen “Bilim ve Kültür Söyleşileri” gerçekleşti.

Programa Iğdır Müftüsü Dr. İrfan Açık, Öğrenci Dekanı Öğr. Gör. Hakan Güngör, Prof. Dr. Murat Karavelioğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin ilk konuğu olarak öğrencilerle bir araya gelen Dr. İrfan Açık gençlerimiz ile tarih, sanat ve edebiyat hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi. Müftü Açık gençlere daha çok umut ve ümitli olma noktasında tavsiyelerde bulunurken hayattan hikâyeler ile örnekler verdi. Son olarak öğrencilerin sorularını cevaplayan Müftü Açık konuşmasını tamamladı.

Iğdır Müftüsü Dr. İrfan Açık’dan sonra Öğrenci Dekanı Öğr. Gör. Hakan Güngör bir konuşma gerçekleştirdi. Dekan Güngör “Bilindiği gibi eğitimi sadece okuldaki dersler olarak düşünmemek lazım. Sosyal ve kişilik gelişimin de bir o kadar önemsenmesi gerekiyor. Konuşmayan ve kendisini ifade edemeyen bir insan kitlesi oluşturmak ve tek model gençler yetiştirmek projesi beyinlerde olmamalı, herkesin gelişimi farklı olabiliyor! Gençlerle sohbet ederken ne güzel cevherlere sahip olduğumuzu anlıyoruz.  Hatta öğrencilerin de eğitimcilere bir şeyler öğretmeleri doğal karşılanmalı. Meraka dayalı, isteyenler teknolojiyi de dâhil ederek araştırmalar yapabilmeli.” şeklinde konuştu.

Teknoloji ve bilgi çağının hızlı gelişmesinin öğrencileri Ar-Ge den uzaklaştırdığını söyleyen Dekan Güngör, daha çok üretmenin ve daha çok başarmanın zorunluluk olduğu bu dönemde, üretecek ve konuşacak olan gençler için bu tür platformlara ihtiyaç olduğunu ifade ederek konuşmasını tamamladı.