Eğitim
Giriş Tarihi : 25-02-2022 06:02   Güncelleme : 25-02-2022 06:02

Öğrencilerimiz THY Eğitim Merkezinde Bir İlke İmza Atıyor!

Öğrencilerimiz THY Eğitim Merkezinde Bir İlke İmza Atıyor!

Öğrencilerimiz THY Eğitim Merkezinde Bir İlke İmza Atıyor!

Iğdır Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARMER), Iğdır Meslek Yüksekokulu Ulaştırma Hizmetleri Bölümü Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerinden oluşan bir grubu, teknik gezi için Türk Hava Yollarının İstanbul’da bulunan eğitim merkezine uçakla gönderdi.

Iğdır Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin mezun olmadan önce okudukları bölüm ve programlar ile alakalı uygulama alanlarını ziyaret etmeleri bir gelenek haline geldi. Geçtiğimiz yıl birçok lisans ve ön lisans öğrencileri çevre illerdeki uygulama birimlerini ziyaret etti. Bu yıl bu programlara bir yenisi daha eklendi. KARMER, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencilerini saha çalışmalarını yerinde gözlemlemeleri amacıyla THY eğitim merkezine gönderdi.

“Eğitim ve Teknik Gezi Bir Arada”

Iğdır Üniversitesi olarak teorik derslerin yanında uygulamalı çalışmalarıda önemsediklerini söyleyen Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü ve Öğrenci Dekanı Öğr. Gör. Hakan Güngör, “Öğrencilerimizin kendi alanlarında bilgi sahibi olması, saha çalışmalarını gözlemlemesi için her dönem teknik gezi faaliyetlerini yürütmeye gayret ediyoruz. Bu tarz geziler öğrencilerin pratik kazanma ve gerçek uygulamaları yerinde görme açısından son derecede önemli. Bu tür çalışmalar ile öğrencilerimizin saha deneyimini arttırarak sektörel bilgi sahibi olmalarını istiyoruz. Söz konusu bu geziler aynı zamanda bir eğitim faaliyeti görüyor. Öğrenciler merak ettikleri soruları yetkililere sorma şansınıda elde etmiş oluyor” şeklinde konuştu.