Eğitim
Giriş Tarihi : 02-02-2022 20:33   Güncelleme : 02-02-2022 20:33

Öğrencimiz İlkin Aliyev, Iğdır ve Azerbaycan Arasında Köprü Görevi Görüyor

Öğrencimiz İlkin Aliyev, Iğdır ve Azerbaycan Arasında Köprü Görevi Görüyor

Öğrencimiz İlkin Aliyev, Iğdır ve Azerbaycan Arasında Köprü Görevi Görüyor

Azerbaycan Teknik Üniversitesi profesörleriyle petrol çıkarma cihazı geliştiren Iğdır Üniversitesi öğrencisi İlkin Aliyev, yaptığı çalışmalar hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya bilgi verdi. Aliyev ayrıca Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Vilayet Veliyev’in Rektör Alma’ya gönderdiği teşekkür mektubunu da takdim etti. 

Iğdır Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi İlkin Aliyev, Azerbaycan Teknik Üniversitesi profesörleriyle birlikte petrol çıkarma cihazı geliştirdi. 

Cihaz hakkında Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’ya bilgi veren Aliyev, geliştirilen bu cihaz ile petrol çıkarma sürecindeki periyot ve basıncın hesaplanabildiğini ifade etti. 

Böyle önemli bir projede üniversitemizi temsil etmenin kendisini gururlandırdığını belirten Aliyev, ardından Rektör Alma’ya üzerinde çalıştığı diğer projelerden bahsetti ve Azerbaycan Teknik Üniversitesi Rektörü Vilayet Veliyev’in Rektör Alma’ya gönderdiği teşekkür mektubunu takdim etti.

Başarılarından dolayı Aliyev’i tebrik eden Rektör Alma, mevkidaşı Veliyev’e de teşekkürlerini iletti.

Azerbaycan Teknik Üniversitesi ile Üniversitemiz arasında ikili diploma anlaşması olduğunu anımsatan Rektör Alma, iki üniversite arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve daha fazla ortak projelere imza atılması temennisini dile getirdi.

Görüşmenin sonunda Rektör Alma, Aliyev ile bir hatıra fotoğrafı çekildi.