Iğdır Haber
HV
22 MART Çarşamba 02:50

Okul Temelli Mesleki Gelişim seminerlerinde öğretmenlerin tamamı bilgilendirildi

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Şube Müdürlüğünce koordine edilen Okul Temelli Mesleki Gelişim eğitimleri kapsamında 2023 yılının ilk haftasında kent genelindeki öğretmenlerin tamamı bilgilendirildi. 

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-01-2023 16:25   Güncelleme : 06-01-2023 16:25
Okul Temelli Mesleki Gelişim seminerlerinde öğretmenlerin tamamı bilgilendirildi

Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu Başkanlığı’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısının ardından okullarda ve diğer eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin ve personelin mesleki gelişim ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Okul Temelli Mesleki Gelişimle ilgili bilgilendirme eğitim seminerlerine başlandı.

Aralıksız devam eden eğitimlerde kent genelinde farklı kademelerde görev yapan öğretmenler belirlenen konularda bilgilendirmeler yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Telefoncu, “Okullarımızda Okul Temelli Mesleki Gelişim bilgilendirmeleri eğitimlerini hızlandırdık ve eğitimlerimizde öğretmenlerimizin tamamını bilgilendirmiş olduk. Eğitimler sayesinde öğrenci, öğretmen ve velilerde önemli kazanımlar elde edilmektedir. Ayrıca okul içinde ve dışında öğretmenlerin mesleki bilgi, beceri, değer ve tutumlarında gelişim desteklenerek etkili öğrenme ve öğretme ortamları oluşturularak mesleki yeterliliği daha da zenginleştirilip geliştirilmiş olacak.” dedi.

Telefoncu, bilgilendirme seminerlerinde ilk etapta iletişim, çevre okuryazarlığı, dijital okuryazarlık, eğitimde Web 2.0 araçların kullanımı gibi konuların yer alacağını daha sonraki ikinci etap eğitimlerde ise protokol kuraları, sosyal etkinlikler, eğitimde etik, ilk yardım, liderlik, kişiler arası ilişkiler ve akran zorbalığı gibi daha birçok konu hakkında bilgilendirmelerin yapılacağını sözlerine ekledi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi