Eğitim
Giriş Tarihi : 24-02-2022 18:00   Güncelleme : 24-02-2022 18:00

Prof. Dr. Ergün Yurdadön ÜNİLİG Türkiye Kros Şampiyonası’nı Değerlendirdi

Prof. Dr. Ergün Yurdadön ÜNİLİG Türkiye Kros Şampiyonası’nı Değerlendirdi

Prof. Dr. Ergün Yurdadön ÜNİLİG Türkiye Kros Şampiyonası’nı Değerlendirdi

Iğdır Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ÜNİLİG Türkiye Kros Şampiyonası’nı değerlendiren Prof. Dr. Ergün Yurdadön, “Gururla ifade edelim, biz büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık ve başarıyla sonuçlandırdık.” dedi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Ergün Yurdadön, önceki gün Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen ÜNİLİG Türkiye Kros Şampiyonasını değerlendirdi.

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ÜNİLİG Türkiye Kros Şampiyonası’nı 7 Ocak 2022 tarihinde Iğdır Üniversitesine verdiğini anımsatan Prof. Dr. Yurdadön, “Şampiyonayı aldığımızda henüz koşu parkurumuz yoktu. O günden itibaren başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma olmak üzere Üniversitelerimizin tüm birimleri bu etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için çok çalıştık. Bu ortak çalışmalar sonucunda da dünya standartlarında bir kros koşusu parkuru yaptık.” dedi.

Organizasyonu sıfır hata ile sonuçlandırmak için büyük bir gayret gösterdiklerini belirten Yurdadön ardından, “Bunu da başardığımızı rahatlıkla ifade edebilirim. Kanıtı ise katılım gösteren üniversitelerin geri dönüşleri ve müsabaka sürecinde hiçbir negatif olayın yaşanmamasıdır. Ayrıca organizasyona katkıda bulunan Iğdır il Özel İdaresi, Belediyemiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.  

“Öğrenci Sporcularımız İçin Eğitim Paneli Düzenledik”

Bu organizasyonun bir koşunun yanı sıra öğrenciler için çok önemli bir eğitim fırsatı olduğuna da dikkat çeken Prof. Dr. Yurdadön, bu amaç doğrultusunda Şampiyona öncesinde bir panel düzenlediklerini belirterek şunları kaydetti,

“Türkiye ve Balkan şampiyonu, eski Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön eski Milli Atlet Atletizm Federasyonu, Tekvando Federasyonu ve Golf Federasyonu Genel Sekreteri Ayhan İnanlı’yı panelimize davet ettik. Öğrencilerimize sporcu eğitimi, bilgi-birikimleri ve anılarından oluşan önemli konuşmalar yaptılar. Bu panel de öğrencilerimiz için çok önemliydi.”

Son olarak “Gururla ifade edelim biz büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık ve başarıyla sonuçlandırdık.” diyen Yurdadön, emeği gecen herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.