Eğitim
Giriş Tarihi : 17-07-2021 14:03   Güncelleme : 17-07-2021 14:03

Rektör Alma 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof

Rektör Alma 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Valiliğinin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına katıldı.

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü ilimizde gün boyunca çeşitli etkinliklerle anıldı. Etkinliklerin akşam bölümü ‘15 Temmuz Destanı’ konulu resim sergisinin açılışıyla başladı. Serginin ardından Vali H. Engin Sarıibrahim, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, şehit aileleri ve gaziler, protokol üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşların katıldığı, Mehteran eşliğinde Milli Birlik Yürüyüşü yapıldı. Yürüyüş Valilik önündeki tören alanında son buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan halka hitap etti

Valilik önündeki program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Dr. İrfan Açık’ın hatim duasıyla başladı. Program Sinevizyon gösterimi, Mehteran grubu gösterisi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Bisiklet Turu Bayrak teslimi, Vali H. Engin Sarıibrahim’in konuşmaları, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında halka hitabı, 15 Temmuz Belgesel Gösterimi, 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu, şiirlerin okunması, ödül töreni ve konserle devam etti.

Program kahramanlık türkülerinin seslendirilmesinin ardından; meydanda ve tüm camilerde saatlerin 00:13’ü gösterdiği sırada salaların okunması ile sona erdi.