Eğitim
Giriş Tarihi : 29-11-2021 22:00   Güncelleme : 29-11-2021 22:00

Rektör Alma, “Akademide Üç Kuşak” Konulu Sempozyuma Katıldı

Rektör Alma, "Akademide Üç Kuşak" Konulu Sempozyuma Katıldı

Rektör Alma, “Akademide Üç Kuşak” Konulu Sempozyuma Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin düzenlediği “Akademide Üç Kuşak” konulu bilim, kültür ve sanat sempozyumuna katıldı.

Çevrim içi olarak düzenlenen, 45 farklı üniversiteden 135 katılımcının yer aldığı ve üç günde 47 oturumun düzenlendiği sempozyuma doktora danışmanı, bu danışmanının yetiştirdiği akademisyen ve bu akademisyenin öğrencisi olan yüksek lisans veya doktora öğrencileri tarafından hazırlanan bildiriler kabul edildi. Böylece etkinlikte bilim insanı ve sanatçılardan üç farklı kuşaktan bilim insanları ve öğrenciler aynı zaman ve yerde bir araya getirilerek kuşaklar arasında bilimsel etkileşim sağlanması amaçlandı.

Sempozyumun açılış konuşmalarını Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sahmurat Arık yaptılar. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ise sempozyumun kapanış oturumunda bir konuşma gerçekleştirdi. Fazilet ve liyakat konularına değinen Rektör Alma, yetiştirdiği öğrenciler ile yapılan akademik çalışmalarda bu kavramların büyük önem kazandığını belirtti.