Eğitim
Giriş Tarihi : 02-05-2022 00:53   Güncelleme : 02-05-2022 00:53

Rektör Alma CAMER’in İftar Programına Katıldı

Rektör Alma CAMER’in İftar Programına Katıldı

Rektör Alma CAMER’in İftar Programına Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Caferilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin düzenlediği iftar programına katıldı.

Iğdır Üniversitesi Caferilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (CAMER), Üniversite’nin Uygulama Otelinde iftar programı düzenledi.

Programa Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Selahattin Çelebi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Erenler, Iğdır İl Müftüsü Dr. İrfan Açık, CAMER Müdürü Öğr. Gör. Alaattin Yanardağ ve yönetim kurulu üyeleri, Iğdır’ın Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Zeki Tümay ve yönetim kurulu üyeleri alimler, Alulbeyt Vakfı Iğdır Şubesi Başkanı Dr. Ebulfez Kocadağ, Almanya Caferi Dernekleri Başkanı Mehmet Irmak, İmam Ali Camii ve İmam Cafer Sadık Camii Kadın Kuran Kursları Hocası Reyhan Budak Bozan ve İlahiyat Fakültesi öğrencileri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ezan ile birlikte oruçların açılmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Zeki Tümay ve Doç. Dr. Zeki Tan birer konuşma yaptı.

Konuşmasında Iğdır’ın mezhepsel zenginlik ve inanç özgürlüğü bağlamında sembol şehirlerden bir tanesi olduğunu anımsatan Rektör Alma, ardından şu ifadeleri kullandı;

“Birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı Ramazan’ın en güzel yaşandığı illerimizden bir tanesi Iğdır’dır. Zira kentimizde iki farklı mezhepten insanlar, yıllardır huzur ve barış içerisinde yaşıyorlar. Bu iklimin pekişmesi adına din adamlarına olduğu kadar Üniversitemize de önemli sorumluluklar düşüyor. Bu kapsamda bugün Caferilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin düzenlediği iftar programı da oldukça anlamlı bir organizasyon oldu. Emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum.”

Rektör Alma, tüm İslam aleminin yaklaşan Ramazan Bayramı’nı da kutlayarak sözlerini noktaladı.