Eğitim
Giriş Tarihi : 23-12-2021 22:40   Güncelleme : 23-12-2021 22:40

Rektör Alma’dan KYK Yurtlarına Ziyaret

Rektör Alma’dan KYK Yurtlarına Ziyaret

Rektör Alma’dan KYK Yurtlarına Ziyaret

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, kız ve erkek Kredi Ve Yurtlar Kurumu yurtlarını ziyaret ederek öğrenciler ile sohbet ettiler.

Vali Sarıibrahim ve Rektör Alma, ilimizde öğrenim gören öğrencilerimize ziyaret gerçekleştirdi. Üniversitemizde eğitim gören öğrencilerin yalnız olmadıklarını ve kendilerine destek vermek amacı ile düzenlenen ziyarette öğrencilerin sorunları dinlenerek çözüm önerileri hakkında istişareler yapıldı.

Öğrenciler ile tek tek görüşerek sorunlarını ve taleplerini dinleyen Rektör Alma, problemlerin çözümü noktasında yapılacaklar ile ilgili öğrencilerle bir araya gelen Rektör Alma, “Öğrencilerimizin her biri bize emanet onların sorun ve sıkıntılarına hep birlikte çözüm üreteceğiz. Öğrencilerimizin hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak için birlikte çalışıyoruz.” şeklinde konuştu. Vali Sarıibrahim ise “Hepiniz birer kıymetsiniz. Hepiniz hem ülkemizin değerisiniz hem aileleriniz için birer kıymetsiniz ve gelecek vaat ediyorsunuz. Memleketimizin, insanlığımızın ilerlemesinde, yükselmesinde ve yücelmesinde her birinizin birer kıymet olduğunuzu bilin. Hem kendiniz hem aileleriniz hem toplum hem de insanlık için birer değersiniz, bunu böyle bilmeniz lazım.” şeklinde konuştu.

Karşılıklı soru cevap şeklinde geçen ziyaret sonrasında öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çekilen Vali Sarıibrahim ve Rektör Alma, sorunların çözümü için gerekenleri yapacaklarını belirterek yurttan ayrıldı.