Eğitim
Giriş Tarihi : 03-01-2022 22:20   Güncelleme : 03-01-2022 22:20

Rektör Alma’dan Öğrencilere Sınav Esnasında Ziyaret

Rektör Alma’dan Öğrencilere Sınav Esnasında Ziyaret

Rektör Alma’dan Öğrencilere Sınav Esnasında Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İlahiyat Lisans Tamamlama Uzaktan Eğitim Programı (İLİTAM) öğrencilerini ziyaret etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, İLİTAM programındaki öğrencileri sınav esnasında ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Öğrencilerimizin sorularını cevaplan Rektör Alma, Üniversitemiz uzaktan eğitim ile ilgili çalışmaları hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Rektör Alma ilahiyat ön lisans derecesine sahip kişilere, ilahiyat lisans düzeyine ulaşabilmeleri için uzaktan eğitim ile gerekli eğitimi vermek amacıyla uygulanan bu sistemin, öğrencilerimiz için bir fırsat olduğunu ve iyi değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti. Rektör Alma ayrıca üniversite eğitimin bir yönlendirme ve yol gösterme eğitimi olduğu isteyenin İLİTAM’da da kendini en iyi şekilde yetiştirebileceğini belirterek uzaktan yüksek din eğitiminin bireysel öğrenmedeki güçlü yanına vurgu yaptı.

Son olarak günümüzde teknolojinin imkânlarından yararlanarak gerçekleştirilen uzaktan eğitimin önemine değinen Rektör Alma, sınavlarında öğrencilere başarılar dileyerek salondan ayrıldı.