Eğitim
Giriş Tarihi : 01-01-2022 00:32   Güncelleme : 01-01-2022 00:32

Rektör Alma’dan Yeni Yıl Mesajı

Rektör Alma’dan Yeni Yıl Mesajı

Rektör Alma’dan Yeni Yıl Mesajı

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, yeni yıl münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Alma mesajında şu ifadelere yer verdi:

Sevgili Iğdır Üniversitesi ailesi ve saygıdeğer hemşehrilerim,

İyisiyle kötüsüyle, acı ve tatlı hatıralarıyla bir yılı daha geride bırakıp yepyeni bir yıla daha adım atıyoruz. Iğdır Üniversitesi ailesinin bireyleri olarak ülkemizin gelişip kalkınmasına katkı sunmak amacıyla yoğun bir gayret ve çaba ile çalışıp 2021 yılını geride bıraktık. Akademik, kültürel ve sanatsal alanlarda göstermiş olduğu başarılarla kalitesini her geçen gün artıran üniversitemizin, 2022 yılında çok daha başarılı bir yıl geçireceğine olan inancım sonsuzdur. Her yeni yıl içinde birçok umudu barındırır. 2021’in sonunda yaptığımız muhasebe; yaşanan sıkıntılı günleri insanlık ve milletimiz adına nasıl okuyup bilinçli olacağımız yönünde ve bütün olumsuzluklarla beraber gelecek yılın daha iyi, daha güzel olması üzerinedir.

Bütün dünya 2021 yılını başta sağlık ve ekonomi olmak üzere birçok alanda Kovid19 salgınıyla mücadele ederek geçirdi. Bu mücadelede insanlık olarak kaybettiklerimiz de oldu, zaman zaman umutsuzluğa kapıldığımız da. Fakat sonuçta 2021 de iyisi, kötüsüyle bitti. Allah’a şükür ülkemiz zamanında aldığı tedbirler ve çalışmalar sayesinde bu mücadeleyi başarıyla yürüttü.

Artık önümüzde yepyeni bir yıl var. Bu yılın bütün dünyaya daha fazla güzellik, daha fazla umut ve sağlık getirmesi her birimizin dileğidir. Yaşadıklarımızı unutmadan, geçmişten ders çıkartarak, eski hatalarımızı tekrarlamadan yepyeni bir yıl olmasını dileyerek, 2022 yılının hoş gelmesini umuyoruz. Bu duygular ışığında yeni umutlarla karşıladığımız 2022 yılının, hedeflerimize ulaşmada yeni bir fırsat olması için var gücümüzle çabalayarak başarı grafiğimizi en üst seviyelere çıkaracağız. Başarılarla ve örnek projeler ile refah içinde, geleceğe emin adımlarla yürüyüp birbirinden önemli işlere imza atacağımız yeni bir yıl olmasını en içten dileklerimle temenni ediyorum.

Tüm Iğdır Üniversitesi ailesinin ve tüm ulusumuzun 2022 yılını en içten dileklerimle kutluyor, 2022 yılının Üniversitemize ve ülkemize; sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum.