Eğitim
Giriş Tarihi : 24-12-2021 19:11   Güncelleme : 24-12-2021 19:11

Rektör Alma, Gençlik Kütüphanesinde Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Rektör Alma, Gençlik Kütüphanesinde Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Rektör Alma, Gençlik Kütüphanesinde Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Üniversitemiz Gençlik Kütüphanesini ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi. Ziyarete Rektör yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Demirtaş ile Prof. Dr. Senayi Dönmez de katıldı.

Ziyarette öğrenciler ile sohbet eden Rektör Alma, barınma ve ulaşım ile ilgili sorunlarını yanıtladı. Rektör Alma, öğrencilerimizin yaşadığı ulaşım ve barınma problemlerinin Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ile görüşüldüğünü, yeni açılacak yurt ile barınma ve taşıt yönergesi, kampüs içinde ring sistemi ile de ulaşım sorununu çözeceklerini ifade etti. Öğrencilere yaşadıkları problemler için danışma hattını hatırlatan Rektör Alma, “Üniversitemizde danışma hattımız mevcut. Yaşadığınız problemleri buradan bize yazmanız halinde daha hızlı sonuç alırız. Mağduriyeti azaltma konusunda önemli bir uygulamadır.” şeklinde konuştu.

Pandemi Dönemi Boş Durmadık

Pandemi döneminde yapılan yeniliklere değinen Rektör Alma, pandemi dönemindeki zamanı üniversitemizi geliştirmek için kullandıkları belirtti. Rektör Alma ayrıca Iğdır’ın güzel bir şehir olduğunu ve belli imkânlara sahip olduğunu ifade etti. Son olarak öğrencilere bu imkânlardan faydalanmalarını tavsiye eden Rektör Alma, gelecek hafta başlayacak sınavlarda başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Ziyaret toplu hatıra fotoğrafının ardında sonra erdi.