Eğitim
Giriş Tarihi : 12-11-2021 19:53   Güncelleme : 12-11-2021 19:53

Rektör Alma, Nahçıvan Devlet Üniversitesini Ziyaret Etti

Rektör Alma, Nahçıvan Devlet Üniversitesini Ziyaret Etti

Rektör Alma, Nahçıvan Devlet Üniversitesini Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, İhsan Şener ve Ahmet Minder ile Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Nahçıvan Devlet Üniversitesine bir dizi ziyaret gerçekleştirdiler.

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Başdanışmanları ve Rektör Alma,  ilk olarak Nahçıvan Üniversitesi bünyesinde yapılan el işi çalışmalarını inceledikten sonra fakülteleri ve araştırma birimlerini ziyaret ettiler.

Üniversite gezisi sonrasında Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev ve heyeti ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanları ve Rektör Alma bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda Rektör İsayev, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları ve Rektör Alma’ya Nahçivan Üniversitesinde yapılan akademik çalışmaları ve araştırma projelerini kapsayan bilgiler verdi. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantının ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Yekta Saraç anı defterini imzaladı.

Ziyaret, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Elbrus İsayev’in üniversite ve şehri simgeleyen hediyeleri Başdanışmanlar ve Rektör Alma’ya takdim etmesiyle sona erdi.