Eğitim
Giriş Tarihi : 10-01-2022 19:45   Güncelleme : 10-01-2022 19:45

Rektör Alma’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Rektör Alma’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Rektör Alma’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Büyük bir fedakârlık içerisinde, gerektiğinde çok zor şartlar altında görevlerini yerine getiren gazetecilerimiz, birey ve toplumların ihtiyaç duyulan haberlere tarafsız ve hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlayan; böylelikle toplumların aydınlanmasında ve demokratik olgunluğa erişmelerinde büyük katkıları olan önemli bir mesleği icra etmektedirler. Teknolojinin çok hızlı bir şekilde gelişmekte olduğu, yazılı ve görsel basın yayın organlarının yanı sıra, internet haberciliği ve sosyal medya olarak ifade edilen anlık haberleşme ve paylaşım platformlarının da çok geniş bir alanda etkin olduğu günümüz dünyasında, mesleğini hakkıyla yerine getiren gazetecilerimize her zamankinden fazla sorumluluklar düşmektedir.

Milli birlik ve bütünlüğümüze kasteden yalan ve yanlış yönlendirmelere hayat hakkı tanımayacak olan, yine milletimizin temel değer ve hassasiyetlerine sahip çıkarak doğru haberleri doğru zamanlarda toplumla paylaşmayı ilke edinmiş gazetecilerimiz olacaktır.  Toplumsal vicdanın dili olarak kamuoyunun fikirlerini yöneticilere, yöneticilerin söylem ve eylemlerini de kamuoyuna aktarmak suretiyle bir köprü vazifesi de gören gazetecilerimizin önemli bir kamu hizmetini yerine getirdikleri de açıktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Iğdır’daki basın mensuplarımız başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.