Eğitim
Giriş Tarihi : 09-08-2021 15:50   Güncelleme : 09-08-2021 15:50

Rektör Alma Pegasus Tekstil Firması’nı Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof Dr

Rektör Alma Pegasus Tekstil Firması’nı Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Doç. Dr. Ahmet Tan, Aralık ilçesinde kurulan Pegasus Tekstil firmasını ziyaret etti.

Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Tan, Aralık ilçesinde faaliyet gösteren Pegasus Tekstil fırmasını ziyaret etti. Giyim sektöründe hizmet veren ve yaklaşık 200 çalışanın bulunduğu İstanbul kaynaklı firma ile ortak projeler üretmek ve sertifika programları düzenlemek adına görüşmelerde bulunuldu. Ziyaret kapsamında Rektör Alma, Iğdır Üniversitesi ve Pegasus Tekstil arasında ortak projelerin hayata geçirilmesi konusunda iş birliği vurgusu yaparak ”Üniversitemiz ve Pegasus Tekstil arasında yapılacak iş birlikleri ile hem bölgenin kalkınması sağlanmış oluyor hem de istihdam oranı artıyor. Firmanın kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Rektör Alma’nın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren firma yetkilileri ise Iğdır Üniversitesi‘nin Iğdır’a ve bölgeye önemli oranda katkı sağladığını ve üniversite-sanayi iş birliği ile bölgeyi kalkındırmayı hedeflediklerinin mesajını verdi. Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.