Eğitim
Giriş Tarihi : 20-12-2021 15:26   Güncelleme : 20-12-2021 15:26

Rektör Alma, TÜBA 58. Genel Kuruluna Katıldı

Rektör Alma, TÜBA 58. Genel Kuruluna Katıldı

Rektör Alma, TÜBA 58. Genel Kuruluna Katıldı

 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, 18 Aralık 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 58. Genel Kurulu’na katıldı.

TÜBA-GEBİP kapsamında ödüllendirilen üstün başarılı genç bilim insanlarının akademik çalışmalarının sunulması ve değerlendirilmesi ile bilim insanları ve kuruluşları arasındaki ilişki ve iş birliğini geliştirmeyi amaçlayan TÜBA-GEBİP Yıllık Değerlendirme Toplantısı, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in açılış konuşması ile başladı. Daha sonra TÜBA asli üyesi ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal,  değerlendirme toplantısına katılan bilim insanlarına “Çok Disiplinli Araştırmalarda Birlikte Geliştirme ve Birlikte Başarma” başlıklı sunumunu yaptı.

Program önceki Genel Kurul’da üye seçilen TÜBA üyelerine berat takdimi yapılması ile devam ederken berat takdimi sonrasında 2020 TÜBA Uluslararası Akademi Ödülü’ne layık görülen Nobel Ödüllü Prof. Jeppesen, TÜBA üyelerine “Climate Change Effect on Aquatic Ecosystems: Lakes in Turkey as an Example” başlıklı genel kurul konferansını verdi. Yapılan konuşma ve sunumların ardından Genel Kurul’da akademi üyeliği ve konsey üyeliği seçimleri yapıldı.

Genel Kurul, kapanış konuşmasını yapan TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in görüşlerini ve temennileri iletmesiyle sona erdi.