Eğitim
Giriş Tarihi : 02-10-2021 00:32   Güncelleme : 02-10-2021 00:32

Rektör Alma, Uluslararası Final Üniversitesini Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof

Rektör Alma, Uluslararası Final Üniversitesini Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Uluslararası Final Üniversitenin sahibi İbrahim Taşel’i ve Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Yaratan’ı ziyaret etti.

 Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmeye Uluslararası Final Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Birol, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Bülent Taşel ve Iğdırlı iş adamı Nurettin Madak da katıldı.  

Ziyarette, 2021-2022 yeni akademik yılı ve iki üniversite arasında yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Buluşmada Erasmus – Mevlana değişim programlarında birliktelik ve Aloe Vera bitkisi hakkında arge çalışmaları yapılması ve projeler üretilmesi konusunda fikir birliğine varıldı. İki üniversite arasındaki ilişkilerin önemine vurgu yapılırken taraflar arasında iş birliği protokolü imzalandı.

 Ayrıca ziyaretin sonunda Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Uluslararası Final Üniversitesi sahibi İbrahim Taşel’e üniversitemizde üretilen tuz lambası hediye ederken Uluslararası Final Üniversitesi sahibi İbrahim Taşel ve Rektörü Hüseyin Yaratan tarafından kedisine plaket takdim edildi. Taraflar, yeni akademik yıl için birbirlerine başarılar dilerken ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.