Eğitim
Giriş Tarihi : 23-12-2021 22:40   Güncelleme : 23-12-2021 22:40

Rektör Alma Üniversitemiz Hayvan Hastanesi’nde İncelemelerde Bulundu

Rektör Alma Üniversitemiz Hayvan Hastanesi’nde İncelemelerde Bulundu

Rektör Alma Üniversitemiz Hayvan Hastanesi’nde İncelemelerde Bulundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Veteriner Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Hayvan Hastanesi’nde bir takım incelemelerde bulundu.

Ziyaret kapsamında Hayvan Hastanesi’ndeki mevcut durum, iyileştirmeler ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunan Rektör Alma,  Üniversitemiz bünyesine yeni kazandırılan biyokimya cihazını da yerinde inceledi. Rektör Alma, hayvan hastanesinde görev yapan akademisyenlerimizden rutin ve araştırma amaçlı biyokimyasal tetkiklerin yüksek kesinlik ve güvenirlik sınırları içerisinde yapılabilmesini sağlayan biyokimya cihazının çalışma sitemi ile ilgili bilgiler aldı.

Rektör Alma Öğrencilerin Sorunlarını Dinledi

İncelemelerin ardından Hayvan Hastanesi’nde eğitim gören Veterinerlik Fakültesi öğrencileri ile bir araya gelen Rektör Alma, öğrencilerin başta ulaşım olmak üzere sorunlarını dinledi. Rektör Alma öğrencilere yaptığı konuşmada her öğrencinin kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak sorunların farkında olduklarını ve çözüm için gerekli yerlerle görüşmelerin yapıldığını ifade etti.  Son olarak öğrencilere yaklaşan final sınavlarında başarılar dileyen Rektör Alma, Üniversitemizin gelişimi ve başarıları için öğrencilerimizin çok önemli olduğunu söyleyerek kendilerine destek vermeye devam edeceklerini belirtti.