Eğitim
Giriş Tarihi : 29-08-2021 09:45   Güncelleme : 29-08-2021 09:45

Rektör Alma ve Rektör Budak, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i Makamında Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof

Rektör Alma ve Rektör Budak, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i Makamında Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti.

YÖK Anadolu projesi kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ege Üniversitesi’ne ziyaret gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Demirtaş, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ve Rektör Yardımcısı Hakan Atılgan ile birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Rektör Alma ve Rektör Budak, iki üniversite arasındaki iş birliği ve ortak yapılacak çalışmalar hakkında Vali Köşger’e bilgi verdi. Rektör Alma ”Türk Yükseköğretiminde ilk olan bu proje; eğitim kalitesinden mezunların niteliğine, araştırma altyapılarından kütüphane imkânlarının karşılıklı kullanılmasına kadar pek çok detayı içinde barındırıyor. Amacımız iş birliğimizi proje ile sınırlı tutmayarak, eğitim öğretimden araştırmaya, topluma hizmet uygulamalarından sosyal sorumluluk projelerine kadar geniş bir alanda sürdürülebilir hale getirerek daha kapsamlı ve ileri noktalara taşımak.” şeklinde konuştu. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Yavuz Selim Köşger ise, Iğdır Üniversitesi ile Ege Üniversitesi arasında kurulan akademik iş birliğinin önemine değindi. 

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.