Eğitim
Giriş Tarihi : 03-01-2022 11:04   Güncelleme : 03-01-2022 11:04

Rektör Alma ve Vali Sarıibrahim, Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Rektör Alma ve Vali Sarıibrahim, Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Rektör Alma ve Vali Sarıibrahim, Öğrenciler ile Bir Araya Geldi

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kredi ve Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan öğrenciler ile bir araya geldi.

Vali Sarıibrahim ve Rektör Alma, öğrencilerin yalnız olmadıklarını göstermek amacı ile düzenlenen ziyarette öğrencilerimizle bir araya gelerek onların sıkıntılarını, taleplerini ve önerilerini dinledi. Öğrencilerin yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını ve sorunların çözüleceğini belirten Rektör Alma, öğrencilerin sadece derslerine ve sınavlarına odaklanmalarını istedi.

Rektör Alma ayrıca üniversite olarak öğrencilerin ders dışı gelişimlerine katkıda bulunacak kültürel, sanatsal, sportif birçok etkinlik düzenlediklerini ifade ederek “Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız üniversitemizin her zaman yanında oldular ve olmaya devam ediyorlar. Bizler hepimiz sizlerin daha iyi şartlarda ve daha iyi bir eğitim alarak başarılı olmanız için devletimizin tüm birimleriyle sizlerin yanındayız. Bizler üniversitemizin ve devletimizin sizlere sunulan tüm imkânları en iyi şekilde değerlendirerek yararlanmanızı teşvik ve tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki öğrencilik sadece ders çalışmak değil, düzenlenen çeşitli etkinlik ve kurslara katılarak da kendinizi geliştirebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Vali Sarıibrahim ile Rektör Alma’nın öğrencilere yeni yılda mutluluk ve final sınavlarında başarı temennilerinin ardından ziyaret sona erdi.