Eğitim
Giriş Tarihi : 12-08-2021 04:28   Güncelleme : 12-08-2021 04:28

Rektör Alma’dan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut’a Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof

Rektör Alma’dan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut’a Ziyaret

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut’u ziyaret etti.

Kardeş iki üniversitenin ikili ilişkilerinin geliştirilmesi ve işbirliğinin artırılması yolunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan görüşmede, bölge için ortaklaşa hayata geçirebilecek projeler konuşuldu. İki komşu kentin, iki kardeş üniversitesinin bulundukları bölge için faydalı olabilecek projelerde güçlerini birleştirerek ortak kararlar alıp, ortak adımlar atmasının çok kıymetli olduğunu ifade eden Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, bu ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da, bu iki genç üniversitenin dinamizmleriyle bilimsel, sosyal ve kültürel açıdan Iğdır ile Ağrı illeriyle birlikte bölgeye katma değer sağlayacak projeleri hayata geçirmenin büyük önem taşıdığını belirtti. 

Rektör Alma, Rektör Prof. Dr. Karabulut’un kendilerine gösterdiği misafirperverlikten ötürü memnuniyetini ifade ederken ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.